Pałac Ławica

Atrakcje

Atrakcje

Pałac Ławica to niezapomniane chwile – nie sposób zaznać u nas nudy

Pałac Ławica to idealne miejsce na imprezy firmowe i zorganizowane imprezy prywatne – wieczory kawalerskie i panieńskie, uroczystości rodzinne. Na naszych gości czeka duża sala kominkowa, w której bez względu na pogodę mogą odbywać się duże imprezy. Ponadto, na terenie zorganizowaliśmy wygodne miejsce na wielkie, imprezowe ognisko – kameralna atmosfera na uboczu, pozwala swobodnie szaleć do białego rana, jest również miejsce na grilla. W ramach kompleksu Ławica zapewniamy liczne atrakcje: mini zoo, pełen tajemnic Folwark Szyfrów, przystań pontonową i kajakową, rowery, a na życzenie zorganizujemy dla całej grupy bilety na dowolne, okoliczne atrakcje. Nie sposób zaznać u nas nudy.

Spływ

Spływ pontonowy Przełomem Bardzkim, to pełna emocji i pozytywnych wrażeń wyprawa, prowadzona pięcioma meandrami Nysy Kłodzkiej. Płyniemy pradawną doliną, przeciętą kolorowymi łąkami, otoczoną wysokimi, surowymi skałami, otulonymi rozśpiewanym lasem. Ten niecodzienny krajobraz jest doskonałym tłem imprez firmowych i uzupełnieniem atrakcyjnego programu spływu w ciekawych scenariuszach do wyboru.

Doskonała zabawa i bezpieczeństwo. Specjalnie dla tych, którzy nie mają doświadczenia, wybraliśmy bezpieczne trasy rekreacyjne. Zabawie towarzyszy doświadczona kadra wykwalifikowanych instruktorów. Każdy uczestnik otrzymuje kapok. Zapewniamy ubezpieczenie na kwotę 500 tys. pln. Zapraszamy do zakładki Bezpieczeństwo, gdzie znajdują się szczegółowe informacje o uprawnieniach naszych instruktorów i przebytych przez nich szkoleniach.

Uwiecznione wspomnienia. Za dodatkową opłatą (50pln) proponujemy nagranie filmu ze spływu. Kilkanaście ujęć z różnych perspektyw, uchwycone uśmiechy, radość i doskonałe wspomnienia. Film jest przekazywany na płycie CD bez obróbki oraz tła muzycznego.

Dobierz charakter imprezy do potrzeb uczestników

Imprezy firmowe Kłodzko bazują na scenariuszach, stworzonych w oparciu o naturalne warunki miejsc, w których pływamy, ale wzbogaciliśmy je o niezwykle interesujące propozycje, które zamieniają spływ w prawdziwą przygodę. Imprezy integracyjne – spływy pontonowe Bardo to przeżycie, podczas którego uczestnicy walczą zacięcie o nagrodę.

Paintball

Poligon przy Pałacu Ławica to ogromna przestrzeń, na której możemy zaaranżować dowolny scenariusz dla rozgrywki paintballowej. Poligon rozciąga się w malowniczym zakątku, pomiędzy kanałem Młynówki a Pałacem Ławica i jest zabezpieczony siatkami – nawet ci, którzy nie uczestniczą w zabawie, mogą obserwować ją z bliska. Przeszkody, przepływający przez środek terenu kanał, zasadzki, taktyka meczu drużynowego i drużyny, które walczą i współpracują, aby wygrać – to doskonała forma integracji zespołu, możliwość poznania się i świetna zabawa. Uczestnicy do dyspozycji mają również szatnię i toalety.

W koszt wliczony jest marker, maska, mundur dobrany do wzrostu oraz 100 kulek. Kolejne pakiety kulek można dokupić na życzenie. Nad przebiegiem rozgrywki czuwa sędzia.

Odkryj tajemnice Dolnego Śląska- Gra przygodowa w Folwarku Szyfrów

Uwaga- zabawa odbywa się w naszej nowej lokalizacji, czyli w Pałacu Ławica pod numerem 23 a nie jak obecnie 24 ( pierwszy zjazd za torami w Ławicy w lewo a nie trzeci )

Pałac Ławica to bardzo tajemnicze miejsce. Kryje tak wiele sekretów, że nawet Rudolph Schöller, właściciel pałacu w XVIII wieku, nie znał ich wszystkich. Zanurz się w szalonej zabawie, odbądź z nami niezwykłą podróż, podczas której nie tylko poznasz arcyciekawą historię Dolnego Śląska, ale również zgłębisz okres wojen napoleońskich i cofniesz się aż do I wieku n.e., dowiadując się wszystkiego o bursztynowym szlaku.

 

Tajemnica Folwarku Szyfrów

Zagubieni w czasie – to interaktywna gra terenowo-przygodowa, która odbywa się na rozległym terenie zespołu folwarczno-pałacowego majątku rodziny Schöllerów. Zabawa polega na rozwiązywaniu szeregu manualnych, logicznych oraz intelektualnych zadań. Celem jest dotarcie do mety, przechodząc kolejne etapy i „przedzierając się” przez meandry epok historycznych. Ta unikalna formuła łączy w sobie cechy wszystkich rodzajów gier – terenową, interaktywną, logiczną, zagadek w stylu escape room, a wszystko to okraszone zostało solidną porcją efektów specjalnych.

Przygoda pełna zaskoczeń

Zabawa jest pełna niespodzianek, śmiechu i fascynujących tajemnic. Przed uczestnikami stają wymyślne zadania. Połącz, niczym członkowie Drużyny Pierścienia, zagubione fragmenty mapy, żeby odnaleźć drogę do ukrytego wejścia, sprawdź się w roli sapera, wysadzając w powietrze skałę, która blokuje skrytkę… Jest jeden warunek! Uczestnicy od początku do końca muszą działać zespołowo – inaczej podróż w czasie się nie powiedzie. Wspaniała zabawa angażuje całą grupę, wprowadzając współtowarzyszy gry w doskonały nastrój oraz sprawdzając umiejętności ich kooperacji.

Nasze scenariusze

Na naszych gości czekają trzy różne scenariusze. Każdy z nich zabierze was w magiczny świat multimedialnej gry terenowej, pełnej wciągających historii, z pasjonującymi zadaniami do wykonania dla uczestników. Różny poziom trudności, dla małych i dużych grup.

Wyścig

Dla kogo? Dla dużych grup, szkół, imprez integracyjnych. Maksymalna liczba uczestników: 50 osób.

Czas trwania: około 60 minut.

Wyścig to scenariusz, w którym obok świetnej zabawy i dążenia do celu, uczestnicy sprawdzają umiejętności zespołowego działania i kooperacji. Doskonałe narzędzie integracyjne, wspierające nawiązywanie fajnych, opartych na współpracy i dobrej zabawie relacji.

Grupa jest dzielona na kilka mniejszych zespołów. Przygotowaliśmy 10 niezwykłych zadań – każde inne, w każdym główne skrzypce odgrywają inne umiejętności. Aby wygrać, grupa musi wykonać 6 zadań z 10 w możliwie jak najkrótszym czasie. Wynik określa suma czasów każdego z 6 wykonanych zadań. Zawodnicy startują w tym samym momencie z samego środka Folwarku Szyfrów i samodzielnie decydują, które zadania realizują. Na decyzję wpływ powinny mieć predyspozycje członków grupy – szybkość, spryt, intelekt, tężyzna fizyczna, umiejętności sprawnego podejmowania decyzji, etc. – jeśli grupa trafnie zdefiniuje swoje mocne strony, ma dużą szansę wyprzedzić konkurentów w drodze na podium.

Po każdym wykonanym zadaniu grupa wraca na miejsce startu, gdzie zapisujemy czas wykonania zadania i rozpoczyna się wyścig do kolejnego wyzwania. Rozwikłanie każdego zadania premiowane jest otrzymaniem tajemniczego przedmiotu – komplet 6 zebranych przedmiotów otwiera zadanie dodatkowe, którego rozwiązanie daje grupie nagrodę.

Pasjonujący element rywalizacji, kipiąca w żyłach adrenalina, wspaniała zabawa w dużej grupie, mnóstwo śmiechu, radości i pozytywnych emocji. Jeszcze długo po zakończeniu gry będziecie wspominać jej porywający przebieg…

Tajemnica

Dla kogo? Dla średnich i mniejszych grup. Doskonała zabawa dla grup szkolnych, fantastyczna przygoda na firmowe imprezy integracyjne lub duże imprezy prywatne – wieczory panieńskie, kawalerskie. Maksymalna liczba uczestników: 30 osób.

Czas trwania: 90 minut.

Tajemnica to scenariusz, który prowadzi uczestników przez zadania, które osadzone zostały w kolejnych epokach historycznych, rozgrywających losy Dolnego Śląska na przestrzeni wieków. Podczas gry, doskonale się bawiąc, można sprawdzić, zweryfikować lub poznać legendy, ciekawostki i fakty, które ukształtowały nasz region.

Grupa zostaje podzielona na kilka mniejszych, równych zespołów – maksymalna ilość członków zespołu to 10 osób. Podzielone grupy startują co 15 minut z tego samego punktu, przenosząc się do pełnego pasjonujących anegdot okresu bursztynowego szlaku. Z odległych czasów na przełomie I i II wieku uczestnicy „wracają” do teraźniejszości, pokonując po drodze kolejne zadania, przypisane kolejnym epokom. Na uczestników czeka aż 10 zadań, każde pełne wyzwań, przygód i niezwykłych tajemnic. Wygrywa grupa, która poradzi sobie ze wszystkimi zadaniami jako pierwsza (w obrębie wyznaczonych 90 minut) lub – jeśli nikomu ze śmiałków nie uda się rozwikłać wszystkich zagadek – ta, która dotrze do opowieści osadzonej najbliżej teraźniejszości.

Integracja, śmiech, tajemnica, adrenalina i nauka, podana w przepysznej formie doskonałej zabawy. Presja czasu i rywalizacja, to elementy, które doskonale wpływają na scalenie grupy i odkrycie w sobie nowych predyspozycji. Czy zadania wyłonią lidera drużyny, który poprowadzi swój zespół do zwycięstwa?

Przygoda

Dla kogo? Dla małych grup. Świetny pomysł na urodziny, rodzinne spotkanie i plenerową zabawę z dziećmi, wieczór kawalerski czy wieczór panieński. Maksymalna liczba uczestników: ….osób.

Czas trwania: do 120 minut. 

Przygoda to scenariusz dla miłośników tajemnic. Grupa chce wygrać i dąży oczywiście do rozwiązania zagadek i realizacji kolejnych celów, scenariusz jest jednak tak porywający, że chwilami można zapomnieć zupełnie o teraźniejszości.

Grupa uczestników ma do wykonania 10 zadań oraz specjalne zadanie finałowe. Uczestnicy otrzymują plecak wypełniony magicznymi artefaktami. Dziwne, zagadkowe i pozornie nie mające ze sobą wiele wspólnego, są sposobem na osiągnięcie celu. Drużyna podróżuje w czasie, docierając do kolejnych miejsc, w których ukryte są zaskakujące, niepasujące do danej epoki przedmioty. Trzeba je nie tylko znaleźć, ale również prawidłowo wybrać – bo tylko wszystkie razem stanowią klucz do zadania finałowego. Jego rozwiązanie kończy grę, napawając drużynę zasłużoną dumą. 

Działanie zespołowe, przygoda, zagadki i porywające tajemnice – mroczne, historyczne, nieodgadnione i niezwykle wciągające. Doskonała, pełna pozytywnego dreszczyku emocji zabawa, adrenalina i mnóstwo śmiechu.

Dla każdego

Gra nie wymaga znajomości historii – ale doskonale uczy jej poprzez zabawę. To wspaniała rozrywka dla uczestników w każdym wieku. Z jej niesamowitych walorów z radością skorzystają dzieci, młodzież i dorośli. A każdy – bez wyjątku – wsiąknie w budujący napięcie scenariusz, oddając się bez reszty wyznaczonym zadaniom. Zapraszamy:

  • Grupy szkolne, które obok nauki działania w zespole, spędzą zdrowo czas w plenerze.
  • Imprezy integracyjne, podczas których grupy firmowe integrują się, doskonale się przy tym bawiąc.
  • Wieczory panieńskie/kawalerskie, które zagwarantują młodej parze i ich przyjaciołom niezapomniane wspomnienia.

Informacje organizacyjne

  • Czas gry – ok. 60-90 minut, w zależności od szybkości pokonywania kolejnych etapów.
  • Zabawa odbywa się pod nadzorem opiekuna grupy.
  • Koszt gry to 25 zł bilety ulgowe lub 30 zł bilety normalne ( cena za osobę)

Galeria

Niezapomniane imprezy

w Pałacu Ławica

Zarezerwuj nocleg w Pałac Ławica